Dark Mode Light Mode

Bądź na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami!

Naciskając przycisk Subskrybuj, potwierdzasz, że przeczytałeś i zgadzasz się z naszymi zasadami Prywatność Prywatności oraz. Regulamin. Możesz się też z kontaktować z nami.
Obserwuj nas
Obserwuj nas
Jak rozwiązuje się problemy w Google
Jak skutecznie wykorzystać różnice międzypokoleniowe, aby przełożyły się na sukces firmy?
Nowa marka na rynku badawczym
Jak skutecznie wykorzystać różnice międzypokoleniowe, aby przełożyły się na sukces firmy? Flexing style mediarun com generation gap Jak skutecznie wykorzystać różnice międzypokoleniowe, aby przełożyły się na sukces firmy? Flexing style mediarun com generation gap

Jak skutecznie wykorzystać różnice międzypokoleniowe, aby przełożyły się na sukces firmy?

Współcześnie, w bardzo wielu organizacjach mamy do czynienia ze swoistym „koktajlem” pokoleniowym. Pokolenie 50 plus, Iksy, Igreki, pokolenie Z – tak zwykliśmy nazywać osoby aktywne na rynku pracy, urodzone na przełomie ostatnich dekad, których często nie łączy ze sobą nic więcej niż tylko praca w tym samym miejscu.

Fundamentalne natomiast jest to, że przedstawiciele każdego z tych pokoleń wnoszą unikalne umiejętności i wartości do rozwoju firmy. Kluczem do sukcesu wydaje się kompetentne ich połączenie i wykorzystanie w taki sposób, aby przyniosły one jak najwięcej korzyści. Tego dotyczy koncepcja „flexing style”, autorstwa Hillary Pearl, coach.

Co to dokładnie jest koncepcja „Flexing style”?

Koncepcja ta mówi o możliwości wykorzystania ewidentnych różnic międzypokoleniowych w ramach jednego zespołu ludzi, pracujących w tym samym miejscu pracy. Wiąże się również z poszukiwaniem skutecznych rozwiązań, aby wzajemnie dostosować ich odrębne style osobowości i aby stworzyć jak najlepsze środowisko dla kontaktów interpersonalnych, które z kolei przełożą się na jak najlepsze efekty pracy grupowej (poszukiwanie elastyczności, ang. flexibility). Tymi rozwiązaniami mogą być np. zmiany w stylu zarządzania zespołem czy w stylu komunikacji z poszczególnymi członkami zespołu w celu lepszego zrozumienia ich motywacji do osiągania efektów. Kiedy każdy członek zespołu jest traktowany z jednej strony indywidualnie a z drugiej strony na równi z innymi jako potrzebna część „mechanizmu”, wówczas wykorzystuje swój prawdziwy potencjał na rzecz pracodawcy.

Zapraszamy Ciebie na konferencję

HEALTH & BEAUTY DIGITAL & MARKETING TRENDS 2025

Marketingsummit.eu

16 KWIETNIA 2025 | Hotel RENAISSANCE - WARSZAWA


II Edycja konferencji dla liderów branży beauty & health!

🔹 AI i nowe technologie – jak zmieniają reguły gry w marketingu beauty?
🔹 e-Commerce 3.0 – personalizacja, która naprawdę sprzedaje!
🔹 Nowe pokolenia, nowe wyzwania – jak mówić do Gen Z i Alpha, żeby słuchali?
🔹 TikTok i influencer marketing – od viralowych hitów do realnych konwersji!
🔹 ESG czy greenwashing? Jak tworzyć autentyczne strategie zrównoważonego rozwoju?
🔹 Jak stworzyć społeczność wokół marki i budować lojalność klientów w digitalu?
🔹 Retail przyszłości – co musi się zmienić, aby sprzedaż stacjonarna przetrwała?


📅 Program i prelegenci - Marketingsummit.eu
🎟️ Bilety - Marketingsummit.eu
🎤 Zostań prelegentem - Marketingsummit.eu

Reklama

Przeczytaj także: Motywacja – skąd ją czerpać i jak przekazywać

Elastyczność a wyższy wskaźnik konkurencyjności?

Z mojego doświadczenia wynika, że „flexing style” to prosta i skuteczna strategia na podnoszenie konkurencyjności firmy. Bo czym innym powinna być firma jak nie grupą ludzi, których łączy wspólny cel – stworzenie i sprzedaż produktu, usługi? I tak jak wymaga to połączenia odmiennych sposobów myślenia, zderzenia pomysłów, strategii na sprzedaż, tak wydobycie potencjału z pracowników wymaga elastycznej strategii kierowania zespołem, w tym zróżnicowanej i niezależnej komunikacji do każdego z nich – twierdzi Anna Sarnacka, Master Certified Behavioral Consultant z EFFECTIVENESS.

Warto zauważyć, że każde ze wspomnianych pokoleń w określonych sytuacjach wykazuje pewne charakterystyczne tylko dla siebie zachowania, np. pokolenie 50 plus lubi pracę zespołową, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, nie adaptuje się szybko do zmian etc. (mowa tu o stylu zachowania „S” zgodnie z modelem DISC ), a generację X będzie cechować samodzielność, pragmatyzm, nastawienie na rezultat i najwyższą jakość (styl zachowania „C” zgodnie z modelem DISC).

Jak zmotywować zespół do działania?

Jolanta Mieczkowska-Luto, psycholog, trener biznesu, kierownik Szkoły Trenerów Biznesu INTRA dodaje: Koncepcja „flexing” jest bardzo zasadna w dzisiejszej rzeczywistości biznesowej; dlatego też w ramach Szkoły Trenerów Biznesu przygotowujemy pracowników HR, managerów, trenerów wewnętrznych do elastycznego zarządzania i komunikacji uwzględniającej różnice między ludźmi – również przedstawicielami różnych pokoleń. Pomocne w tym okazują się narzędzia badawcze, jak na przykład test kompetencji D3, które odpowiadają na pytania o to, jak skutecznie komunikować się z danym pracownikiem, jak zwiększać jego poziom motywacji i zaangażowania. Co istotne dostarcza również wiedzy, jakie role w zespole są przez pracownika preferowane i jakimi wartościami kieruje się w pracy. To cenna wiedza pozwala na działania wspierające utrzymanie wysokiego poziomu motywacji i satysfakcji z pracy.

Przeczytaj także: Kultura ma znaczenie: 4 grzechy zarządzania (Infografika)

Bądź na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami!

Naciskając przycisk Subskrybuj, potwierdzasz, że przeczytałeś i zgadzasz się z naszymi zasadami Prywatność Prywatności oraz. Regulamin. Możesz się też z kontaktować z nami.
Add a comment Add a comment

Dodaj komentarz

Previous Post
Jak rozwiązuje się problemy w Google Google 66

Jak rozwiązuje się problemy w Google

Next Post
Nowa marka na rynku badawczym IIBR 48951f6a4d9ac5eadb65e00ef2ab7b73 Badania społeczne 615 339 c

Nowa marka na rynku badawczym





Reklama