Dzięki temu zabiegowi, użytkownicy smartfonów i tabletów łatwiej znajdą strony, z których wygodnie będzie im korzystać. Zmiana wprowadzona przez Google, dotyczyć będzie jedynie wyszukiwarek używanych na urządzeniach mobilnych.
Przedstawiciel koncernu zapowiada, że wydawcy będą mieli czas, by przystosować swoje strony do nowych wymogów i algorytmu. Później ich artykuły mogą zniknąć z pierwszych stron wyszukiwania.
Android for Work
Zwracając coraz większą uwagę na mobilnych użytkowników, Google przygotował dla nich specjalną aplikację. Ma ona pozwolić wykorzystać możliwości Androidów w pracy.
Android for Work składa się z 4 głównych elementów:
Profile do pracy stworzyliśmy w oparciu o domyślne szyfrowanie, rozwiązania SELinux usprawniające szyfrowanie i wsparcie wielu użytkowników w Androidzie 5.0, Lollipop. Dzięki temu powstał odseparowany profil do pracy, który chroni dane użytkowników. Działy IT mogą tworzyć dedykowane aplikacje do celów biznesowych, które są oddzielone od prywatnych aplikacji użytkowników. Z kolei użytkownicy mogą bezpiecznie korzystać ze swoich osobistych aplikacji, mając pewność, że ich pracodawca nie ma do nich dostępu.
Aplikacja Android for Work, którą stworzyliśmy dla urządzeń z Androidem w wersjach Ice Cream Sandwich i KitKat lub takich, które nie obsługują profili do pracy. Dzięki niej można bezpiecznie korzystać z poczty, kalendarza, kontaktów, dokumentów czy przeglądarki. Całość może być łatwo zarządzana przez administratorów IT.
Google Play for Work umożliwia firmom bezpieczne wdrażanie i zarządzanie aplikacjami z Google Play lub dostosowanie do własnych potrzeb aplikacji utworzonych w firmie, upraszczając proces dystrybucji wśród pracowników.
Wbudowane narzędzia do pracy to zestaw aplikacji biznesowych używanych w codziennej pracy, do korzystania z poczty e-mail, kontaktów i kalendarza, przy użyciu usług Exchange i Notes. Umożliwia on także edycję dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji.
(Google)