Agencję McCann Erickson uhonorowano za kampanię „Trylogia gastryczna” przygotowaną dla Polpharmy. Spoty reklamowe w formie reportażu zrealizował reżyser dokumentalista Andrzej Fidyk.
Tytuł Agencji Roku po raz trzeci z rzędu otrzymała agencja G7, która zgromadziła osiem spośród wszystkich 29 statuetek.
W tym roku jury oceniło 375 prac zgłoszonych przez 56 agencji. Przyznano łącznie 81 nominacji. Nagrodzone prace można oglądać na specjalnej wystawie w Muzeum Plakatu w Wilanowie, która potrwa do końca grudnia.
Lista nagrodzonych:
Grand Prix
Kampania multimedialna „Trylogia gastryczna” (dla: Polpharma) – McCann Erickson
Agencja Roku
G7
Kampania multimedialna
Złoty Orzeł
„7 Days” (dla: Chipita) – G7
„Trylogia gastryczna” (dla: Polpharma) – McCann Erickson
Wyróżnienie
„Zdrobnienia” (dla: PTC Heyah) – G7
„Wiklina” – G7
Kampania filmowa
Złoty Orzeł
„Zdrobnienia” (dla: PTC Heyah) – G7
Wyróżnienie
„Pancerni” (dla: PTC Heyah) – G7
„Kolacja przy świecach”, „Piękna kierowniczka”, „Czarny ocelot” (dla: PKN Orlen SA) – PZL
„7 Days” (dla: Chipita) – G7
Kampania drukowana
Złoty Orzeł
„Run Warsaw” (dla: Nike) – G7
Wyróżnienie
„Magia” (dla PTC Heyah) – G7
Reklama filmowa – finanse
Wyróżnienie
„Na żółtym / STOP wariatom drogowym” (dla: PZU SA) – Just
Reklama filmowa – napoje
Złoty Orzeł
„Wieża” (dla: Kompania Piwowarska SA) – PZL
Wyróżnienie
„Łowy” (dla: Kompania Piwowarska SA) – PZL
„Matador” (dla: Kompania Piwowarska SA) – DDB Warszawa
Reklama filmowa – żywność
Złoty Orzeł
„7 Days – Romeo” (dla: Chipita) – G7
Reklama filmowa – higiena i zdrowie
Złoty Orzeł
„Trylogia gastryczna” (dla: Polpharma) – McCann Erickson
Reklama filmowa – rozrywka, kultura, nauka
Wyróżnienie
„Korzeń” (dla: KTR) – DDB Warszawa
„Co to było” (dla: Gazeta Wyborcza) – DDB Warszawa
Reklama filmowa – dom, biuro, środowisko
Wyróżnienie
„Dywan” (dla: SC Johnson) – Ad Fabrika FCB
Reklama filmowa – usługi
Złoty Orzeł
„Biedronka – Leniwe” (dla: JMD) – Publicis
Wyróżnienie
„Biedronka – Ziemniaki” (dla: JMD) – Publicis
Reklama filmowa – telekomunikacja
Złoty Orzeł
„Zdrobnienia – Wciekłe pieski” (dla: PTC Heyah) – G7
„Billboard” (dla: Polkomtel SA) – PZL
Wyróżnienie
„Zdrobnienia – Ostateczne starcie” (dla: PTC Heyah) – G7
„Magia – Mieszkanie” (dla: PTC Heyah) – G7
„Wiklina – Morze” (dla: PTC Heyah) – G7
„Kurczak” (dla: Polkomtel SA) – PZL
Reklama filmowa – media
Wyróżnienie
„Wychodzi codziennie” (dla: Gazeta Wyborcza) – Jasieński i Stadnicki dla DDB Warszawa
Reklama drukowana – motoryzacja
Wyróżnienie
„Futro” (dla: Skoda Auto Polska) – Brain
„Zlot” (dla: Daimler-Chrysler Automotive Poland) – Scholz & Friends
Reklama drukowana – finanse
Wyróżnienie
„Krzyżówka” (dla: ING Bank Śląski) – Brain
„Mailing Jugosławia” (dla: ING Bank Śląski) – Brain
Reklama drukowana – higiena i zdrowie
Złoty Orzeł
„Wąż” (dla: Herbapol Lublin SA) – Young & Rubicam
Reklama drukowana – usługi
Złoty Orzeł
„Lalka” (dla: Polski Instytut NLP) – DDB Warszawa
Reklama radiowa – finanse
Wyróżnienie
„Wiersz” (dla: ING Bank Śląski) – Brain
Reklama radiowa – żywność
Złoty Orzeł
„7 Days” (dla: Chipita) – G7
Reklama radiowa – dom, biuro, środowisko
Złoty Orzeł
„Zawodzenie” (dla: Hewlett-Packard) – Publicis
Reklama radiowa – usługi
Wyróżnienie
„Bliżej siebie – Gdańsk” (dla: Direct Fly) – Tomorrow
Reklama radiowa – telekomunikacja
Złoty Orzeł
„Kankan” (dla: Polkomtel SA) – PZL
Wyróżnienie
„Słoń” (dla: Polkomtel SA) – PZL
Reklama radiowa – media
Złoty Orzeł
„Meeecz” (dla: Kompania Piwowarska SA) – DDB Warszawa
Kategorie specjalne – reklama społeczna
Wyróżnienie
„Trumna” (dla: Viva!) – DDB Warszawa
„Panda” (dla: Fundacja Dzieci Niczyje) – DDB Warszawa
kampania „Dzieci w sieci”, reklama radiowa „Rasizm” (dla: NASK) – McCann Erickson
Kategorie specjalne – reklama własna
Wyróżnienie
„Chryste Panie” – TBWA Warszawa
„Lorem ipsum” – DDB Warszawa
Kategorie specjalne – humor
Złoty Orzeł
„7 Days” (dla: Chipita) – G7
„Billboard” (dla: Polkomtel SA) – PZL
Kategorie specjalne – salon odrzuconych
Wyróżnienie
„Ludzie pracy” (dla: Winiary) – Publicis
„Gołąb” (dla: Kropelka) – Young & Rubicam
Interactive – reklama online
Złoty Orzeł
„Przesłuchanie” (dla: Akson Studio) – Click5
Interactive – kampania reklamowa on-line
Złoty Orzeł
„Starcom dla TVN” – Starcom
Wyróżnienie
„Kursorki” (dla: Bank BPH) – artegence
„Bazgranie” (dla: Polkomtel SA) – Zentropy Partners
Interactive – serwis www
Złoty Orzeł
„7 Days” (dla Chipita) – G7
Wyróżnienie
„Druga strona k2” – K2 Internet
Design – wizerunek firmy
Złoty Orzeł
„Bielenia” (dla: Janusz Bielenia) – White Cat Studio
Design – opakowania
Złoty Orzeł
„Gesty” (dla: Wyborowa SA) – Va Strategic Communications
Wyróżnienie
„Florentynka” (dla: A. Blikle) – Ad Ants
„Album Kanon Twórców” (dla: Canon Polska) – Mediatouch
Design – direct mail
Złoty Orzeł
„Ostre narzędzia” (dla: P4) – Tequila/Polska
Design – materiały promocyjne
Złoty Orzeł
„Ktalog Futu” (dla Futu Group) – White Cat Studio
Wyróżnienie
„Szalik” (dla: Mercedes Benz) – Scholz & Friends
Młode Orły
Nagroda w otwartym konkursie dla młodych kreatywnych
temat: „Ruchome Blue City”
Mateusz Masłowski, Jerzy Kępiński
za „Jest takie prawo”
Serwis Mediarun.pl był patronem medialnym dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Reklamy Złote Orły.